Kullanım Koşulları

Kullanım Koşulları

Yemektarifciniz
Bu Yazımızı ne kadar beğendiniz?
Toplam Puanı : 5

Sitemizi kullanacak kişilerin 4721 Sayılı Türk Medeni Kanunu’nun başlangıç hükümlerinde belirtilen Madde 2 Dürüst Davranma İlkesi ve Madde 3 İyi Niyet Kuralları gereğince etik ve genel ahlak kuralları doğrultusunda kullanım koşullarına riayet etmesi gerekmektedir.

 

Yemektarifciniz.net, özgün içeriklerini korumak amacıyla işbu metni 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na uygun düşecek şekilde hazırlamıştır. Site içeriklerimiz ayrıca 5237 Sayılı Türk Ceza Kanunu statüsünde koruma kapsamındadır.

 

5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu, fikir ve sanat eseri sahiplerinin ortaya çıkan ürünleri için manevi ve mali haklarını korumayı hedefler. Öngörülen esas ve usullere aykırılık oluşması durumunda ise uygulanacak hukuki yaptırımları tespit eder.

 

Yemektarifciniz.net’ i ziyaret ederek aşağıda açıkladığımız genel kuralları kabul etmiş sayılırsınız. Kullanım koşullarının biri veya daha fazlasının geçersiz duruma gelmesi diğerlerini etkilemez.

Genel Kurallar

Sitemizde verdiğimiz tariflerin %100 doğru olduğu hususunu iddia etmiyoruz. Yemek yapmak kişiden kişiye değişen bir aktivitedir. Yapılacak küçük bir değişiklik tarifi tamamen etkileyebilir. Bu sebeple uyguladığınız tariflerden aradığınız sonuca ulaşamamışsanız yemektarifciniz.com bunu bir hata olarak kabul etmez ve hukuki, adli, ceza sorumluluğunu üstlenmez.

 

Ancak içeriklerle ilgili olumlu veya olumsuz değerlendirmede bulunmak için iletişim bölümünde yer alan mail adresine geri bildirimde bulunabilirsiniz.

 

Yemektarifciniz.net kendi içerik üreticileriyle çalışır. İçeriklerini özgün olarak hazırlar ve haksız rekabet koşullarını ihlal edecek paylaşımlar, işlemler yapmaz. Yemektarifciniz.net yine özel markalara ait reklam paylaşımı yapmaz. İçeriklerde marka ismi veya ürün adı, kodu gibi ifadeler geçse de bunlar reklam ve tanıtım amacı içermez.

 

Yemektarifciniz.net, sistemin 24 saat açık ve erişilebilir olmasını hedefler ancak teknik veya herhangi bir sebepten ötürü site ulaşılabilir durumda olmazsa bu durumdan dolayı sorumlu olmayacaktır.

 

Web sitemiz, düzenli olarak virüs koruması altındadır. Ancak siber dünyada bu güvenlik hizmetini her an sağlamak her zaman mümkün olmaz. Siz siteyi ziyaret ederken kendi virüs tarayıcınızla kullanarak kendinize düşen yükümlülüğü yerine getirmelisiniz. Aksi halde Yemektarifciniz.net virüs yayılmasından dolayı herhangi bir yasal sorumluluk üstlenmemektedir.

Yasalara Uygun Madde Kullanımı

Yemektarifciniz.net verdiği tariflerde yasadışı maddelerin kullanımına izin vermez. Hukuk düzeninin koruma statüsünde bulundurmadığı maddeleri (uyuşturucu, bağımlılık yapan zararlı ilaçlar) yemek tariflerinizde kullanır ve olumsuz sonuçlar elde ederseniz sitemiz bunun sorumluluğunu üstlenmez.

Evrensel Değerler

Yemektarifciniz.net, herhangi bir ülke veya kendi ülkemizde bölge ayrımı yapmadan tüm evrensel değerlere uygun düşecek tarifler ve yazılar bulundurmaktadır. Herhangi bir etnik, milli, dini içerikleri olan ayrıştırıcı toplum düzenini bozacak yazılara ve görsellere yer vermez.

Telif Hakları

  • Yemektarifciniz.net, alıntı paylaşımlar yapmaz. Gerekli araştırmaları yapan içerik üreticileri tamamen özgün metinler oluşturur ve site üzerinde yayınlanır. Yemektarifciniz.net içerik üreticileriyle kendi arasında yaptığı anlaşmaları saklı tutar. İçerik üreticilerinin değişmesi kullanıcıların şikâyet edebileceği bir durum değildir ve yasal işlem başlatamazlar.
  • Yemektarifciniz.net, tamamen özgün olarak hazırlanıp sunulmuş içeriklerinin yazılı izin olmadan paylaşılmasına onay vermez. Site içerikleri yazılı izin olmadan kopyalanıp paylaşılırsa ve çoğaltılırsa yasal işlem başlatma hakkı siteye aittir.
  • Yemektarifciniz.net, site paylaşımlarından oluşacak verilerin fikri hakkına sahiptir.
  • Yemektarifciniz.net, üyelik gerektirmeyen bir site olarak kurulmuştur fakat zaman içerisine üyelik kabul eden bir platforma dönüşebilir. Veya üye olmadan anonim olarak yorum yapılmaya açık hale getirilebilir. Oluşacak yeni durumlar için paylaşımların, yorumların, üyelerin kullanım şeklinin hukukun genel ahlak kurallarına göre davranacağını kullanıcılar kabul etmiş sayılarak üye olabilir, yorum yapabilirler.
  • Yasanın koruma kapsamına almayacağı paylaşımlar gerçekleşirse Yemektarifciniz.net bu paylaşımları silmeye tek taraflı olarak yetkilidir.